ZPĚT NA DOB CENTRUM  ÚVOD  BYTY K PRONÁJMU  BYTY K PRODEJI  SLUŽBY  CENÍK    

SLUŽBY


Služby pro majitele jednotek Rezidence Zelený ostrov poskytuje sociální podnik Zelený ostrov s.r.o. a jsou účtované dle vyhlašovaného ceníku.
 

Správce nebo Zelený ostrov s.r.o. na objednání zajistí i opravy a údržbu jednotlivých jednotek. Zelený ostrov s.r.o. zajišťuje servisní službu přítomnou v areálu v pracovních dnech.

Základním povinným poplatkem jednak přispívajícím na existenci servisní služby a dále zejména přispívající na provoz společenské místnosti  je povinný měsíční paušál Bydlení v ceně 950 Kč na byt. Servisní služba je plně k dispozici všem majitelům jednotek Zeleného ostrova a je připravena pomoci radou i zajištěním potřebné služby – úklid, praní a žehlení prádla, pohlídání domácího zvířete, donáška ev. příprava obědů, nákupy, odvoz k odbornému lékaři, doprovod na úřady, poradenská pomoc. Všechny tyto služby jsou dobrovolné a je čistě na rozhodnutí rezidenta, které využije. Poskytovatel servisní služby, společnost Zelený ostrov s.r.o., funguje přímo v areálu DOB Centrum a již nyní provozuje prádelnu, žehlení a mandlování prádla, drobné opravy a úpravy oděvů a domácí úklidové práce. Pro tyto činnosti zaměstnává lidi se zdravotním postižením.

V docházkové vzdálenosti v centru Dobřichovic (cca 200 m od areálu DOB Centrum) jsou obchody, cukrárna, pošta, banky a má zde svou ordinaci několik odborných lékařů (praktický, oční, kožní, ORL i internista). V Dobřichovicích také funguje fyzioterapeutické Centrum komplexní péče, které nabízí veškeré druhy rehabilitační péče.

Pro obyvatele seniorských bytů budou pořádány různé volnočasové aktivity, a to jak ve společenské místnosti, která je součástí Zeleného ostrova, tak i mimo něj. Součástí areálu DOB Centra je kulturní sál dr. Fürsta, v němž již nyní probíhá mnoho kulturních akcí (koncerty, přednášky, cvičení). Další akce se pořádají v sousedícím dobřichovickém zámku (např. vinařské slavnosti, divadelní představení, vánoční trhy či sochařské sympozium) nebo v galerii pana Bíma. Příjemné posezení přímo v areálu poskytuje kavárna a vinárna La Fontana, která nabízí italská vína a speciality.

Společenská místnost, která je přístupná jak přímo ze Zeleného ostrova, tak i z přilehlé ulice Za Parkem bude obyvatelům sloužit jako místo pro volné setkávání, ale budou si moci vybrat i z pestré nabídky aktivit jako je trénování paměti, kondiční cvičení, počítačové kurzy, tvůrčí dílny, filmové večery, taneční odpolední čaje a další dle zájmu obyvatel. Programovou nabídku zajistí dobřichovická společnost Barevný strom, s. r. o., která se na aktivity pro seniory specializuje, jejich strukturu staví na principech trénování paměti a klade si za cíl, aby stáří jejích klientů (a tedy i obyvatel Zeleného ostrova) bylo co možná nejvíce v pohodě.

Okolí rezidence je vhodné ke krátkým vycházkám do parku v těsném sousedství nebo k delším vycházkám po pohodlné cestě podél řeky. Pro ty, kteří rádi sportují, bude v areálu k dispozici sportovní plocha, na níž by měly vzniknout dva tenisové kurty. Kolem areálu také vede známá cyklostezka podél řeky Berounky z Prahy přes Karlštejn až do Berouna. Předpokládáme pořízení několika elektrokol k zapůjčení. Dobřichovice jsou sice malým, ale živým městečkem, v němž je pořádáno mnoho společenských, kulturních a sportovních akcí pro všechny občany.


Za paušální poplatek BYDLENÍ ke každému bytu Zeleného ostrova:

 • Přístup do společenské místnosti - centra setkávání a vstup na aktivizační programy Zeleného ostrova (nebo nárok na slevu, pokud by šlo o zpoplatněný program).

 • V době od 8 do 16 hod telefonní linka na manažera služeb Zeleného ostrova, který pro klienty přednostně zajistí objednávku služeb dle vyhlášeného ceníku..

Majitelé bytů Zeleného ostrova přiléhajících ke společné zahradě mají výhradní právo užívání této zahrady s altánkem.

Placené služby:

 • Úklid bytů

 • Praní, žehlení a mandlování prádla

 • Opravy oděvů

 • Sjednání termínu návštěvy lékaře a doprovod

 • Sjednání termínu návštěvy rehabilitačního zařízení a doprovod

 • Dovoz a objednávku obědů

 • Obstarání pravidelného nákupu

 • Zajištění vstupenek a dopravy na koncerty a divadelní představení

 • Venčení domácích zvířat, včetně domluvy veterinární péče

 • Zajištění registrované pečovatelské služby

Služby pro seniorské byty zajišťuje sociální podnik Zelený ostrov s.r.o., který se zaměřuje na zaměstnávání osob s poruchami sluchu.

Samostatně poskytuje řadu zejména ošetřovatelských služeb též paní Soňa Nováková. Je možné jí volat na 723 580 462 a individuálně se domluvit.
 

 

© Dob-Invest a.s., 2013 - 2015